Może ktoś zechce skorzystać
Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?
Szkoła modlitwy Słowem Bożym
Gorąco zachęcam
Przemyślenia do Słowa
Może ktoś zechce skorzystać
Jak żyć Słowem Bożym na co dzień?
Szkoła modlitwy Słowem Bożym
Gorąco zachęcam
Jezus wszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego. Mk 3, 13
Patrzcie na Jezusa głębią waszych serc i umysłów! On jest waszym nieodłącznym przyjacielem. św. Jan Paweł II
Pan Jezus wybiera i powołuje tak jak chce. Zaprasza do współpracy indywidualnie, imiennie. Nie pyta czy jesteś gotowy, czy to aby dobra pora. On zna Cię już od zarania dziejów. Wie jak wielkie pokłady dobra i miłości włożył w Twoje serce Bóg Ojciec. On wie, że będziesz odpowiednim człowiek na właściwym miejscu, bo przecież Jego Święty Duch pouczy Cię i uzdolni do misji na jaką chce Cię posłać.
I chociaż widzi też Twoje słabe strony, ani przez moment nie waha się by wybrać właśnie Ciebie
Czyż nie cudowny jest nasz Bóg!
Mało tego, On pragnie abyś Jemu towarzyszył, abyś trwając przy Nim, w wierności Jego nauce, nieustannie utrzymywał z Nim relację. Abyś odkrywał Jego marzenia i pragnienia, abyś przybliżając się do Serca Jezusa dostrzegał Go w każdym napotkanym człowieku.
Myślisz pewnie, że to bardzo trudne i skomplikowane… No trochę tak, jeśli liczysz tylko i wyłącznie na własne siły…
Ejże! Przestań się wahać! Biegnij prędko za Głosem powołania i wsłuchaj się w Boże wskazówki. Pewnie, że nie będzie lekko, że trzeba będzie wiele pozmieniać, wiele zostawić, z wielu rzeczy zrezygnować bezpowrotnie, ale przecież Bóg sam wystarczy!
Maryjo wspieraj nas, ucząc pokory i wytrwałości w podążaniu za Twoim Synem i módl się za nami, byśmy nie ustali na drodze powołania jakie sam Pan Bóg nam wyznaczył. Amen!
Właśnie sobie uświadomiłam, że mija 27 lat od czasu kiedy Pan Bóg postawił na mojej drodze Bogusia, który niebawem miał przewrócić moje życie do góry nogami 🙃🥰 I tak trwamy razem wierni swemu powołaniu do małżeństwa, wspinając się wspólnie ku Górze, wsłuchując się coraz uważniej w Słowo Chrystusa i dzieląc się naszym doświadczeniem Bożej Miłości.
Pozdrawiam pięknie +
Autor: Katechizm Kościoła Katolickiego
Bóg “pragnie, by wszyscy ludzie zostali zbawieni i doszli do poznania prawdy” (1 Tm 2, 4), czyli Chrystusa Jezusa. Jest więc konieczne, by Chrystus był głoszony wszystkim narodom i wszystkim ludziom, i by w ten sposób Objawienie docierało aż na krańce świata… “Chrystus Pan, w którym całe Objawienie Boga najwyższego znajduje swe dopełnienie, polecił Apostołom, by Ewangelię przyobiecaną przedtem przez Proroków, którą sam wypełnił i ustami własnymi obwieścił, głosili wszystkim, jako źródło wszelkiej prawdy zbawiennej i normy moralnej, przekazując im dary Boże”.
Przekazywanie Ewangelii, zgodnie z nakazem Pana, dokonuje się dwoma sposobami: Ustnie: za pośrednictwem “Apostołów, którzy nauczaniem ustnym, przykładami i instytucjami przekazali to, co otrzymali z ust Chrystusa, z Jego zachowania się i czynów, albo czego nauczyli się od Ducha Świętego”; Pisemnie: “przez tych Apostołów i mężów apostolskich, którzy wspierani natchnieniem tegoż Ducha Świętego, na piśmie utrwalili wieść o zbawieniu”.
“Aby Ewangelia była zawsze w swej całości i żywotności w Kościele zachowywana, zostawili apostołowie biskupów jako następców swoich <>”. Rzeczywiście, “nauczanie apostolskie, które w szczególny sposób wyrażone jest w księgach natchnionych, miało być zachowane w ciągłym następstwie aż do czasów ostatecznych”. To żywe przekazywanie, wypełniane w Duchu Świętym, jest nazywane Tradycją w odróżnieniu od Pisma świętego, z którym jednak jest ściśle powiązane. Przez Tradycję “Kościół w swej nauce, w swym życiu i kulcie uwiecznia i przekazuje wszystkim pokoleniom to wszystko, czym on jest, i to wszystko, w co wierzy”. “Wypowiedzi Ojców świętych świadczą o obecności tej życiodajnej Tradycji, której bogactwa przelewają się w działalność i życie wierzącego i modlącego się Kościoła”. W ten sposób udzielanie się Ojca, którego dokonał On przez swoje Słowo w Duchu Świętym, pozostaje obecne i aktywne w Kościele.
(Cytat: Sobór Watykański II, Dei Verbum, § 7 – 8)
Źródło: § 74 – 79